Wypalenie treningowe? Brak motywacji? Jak z tym walczyć?

Regularnie trenujesz, poświęcasz aktywności fizycznej dużo czasu w ciągu tygodnia. I po pewnym czasie dopada Cię wypalenie, brak motywacji, odczuwasz psychiczne i fizyczne osłabienie. Jeżeli czujesz się podobnie – nie jesteś sam! Ale jest na to sposób!​                            

Po pierwsze walka z rutyną i szukanie przyjemności

Często brak motywacji do dalszych ćwiczeń spowodowany jest orientacją na same cele i rutyną. Może warto zastanowić się nad nowym wyzwaniem czy planem treningowym. Warto jest postawić przed sobą jasny cel treningowy niezależnie czy mówimy o wyrzeźbieniu sylwetki czy zrzuceniu lub wręcz przeciwnie przybraniu kilku kilogramów. Pamiętaj, nie skupiaj się jedynie na efektach, ponieważ to może frustrować. Pomyśl o przyjemności z aktywności, możesz skupiać się na tych momentach kiedy czujesz się najlepiej kiedy odczuwasz największą przyjemność na przykład jak dobrze się czujesz w trakcie i po wyjściu z zajęć - to duży krok w stronę motywacji i duży zastrzyk nowej energii :)

Świętuj mały sukces

Wypalenie treningowe następuje równie często w momencie, gdy jeszcze efektów naszej pracy nie widać. Dlatego skup się na dobry rzeczach. Poświęć krótką chwilę na celebrowanie własnych osiągnięć i wyników? To motywuje do dalszej pracy. Może wykonałeś większą ilość powtórzeń lub trening który sprawiał Ci kiedyś dużą trudność teraz wydaje się łatwy - pochwal samą siebie :)

Cel na jeden dzień/tydzień

Pamiętaj, że metoda "małych kroków" prowadzi do wielkich osiągnięć, ale długoterminowe cele są równie istotne, ponieważ z perspektywy czasu będziesz widzieć drogę, jaką przebyłaś/eś. Zaplanuj i zapisz się na zajęcia na cały tydzień i trzymaj się planu - prościej będzie się zmobilizować do wyjścia z domu na zaplanowany trening niż planować coś na ostatni moment ;)

Znajdź wsparcie

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, którzy w chwilach zwątpienia dodadzą Ci siły do dalszej pracy. Znajdź kolegę /koleżankę z którą będziecie się motywować i wspierać w chwilach zwątpienia. Dzielenie się z kimś przeżyciami wpłynie na Twój nastrój, a Ty sama zobaczysz, że każdy czasem napotyka trudności na swojej sportowej drodze.


POWODZENIA :)

www.fitactive-studio.pl